مدتی پیش جمعی از جوانان با قریحه ی خاندان مجدی مبادرت به راه اندازی سایتی کردند که اگر نگوییم تاکنون بی نظیر بوده است به جرات می توان ادعای کم نظیر بودن ان را به سینه زد .

این سایت از اولین روز تاسیس ،هدف اصلی و اساسی خود را ” نزدیک تر شدن اقوام ” و ” قرابت و دوستی بیشتر ” قرار داد و در این راستا گام به گام به سمت این هدف والا پیش می رود .

همچنانکه مستحضرید تاکنون یک فراخوان و دو جلسه جهت نویسندگی در سایت بر پا شده است و افرادی که اعلام امادگی کرده اند با گرفتن ” رمز و شناسه ” مبادرت به الصاق مطالب خود در سایت کرده اند و انچه منظر دید شماست زحمات همین گروه اندک اما  فعال نویسندگان سایت است .

از طرف دیگر در قسمتی از سایت ، ” عکس روز ” نصب شده است که طی یک ماه گذشته بنا به سالگرد فوت افراد ، عکس روز تغییر یافته است .

پس از درج این مقدمه کوتاه بپردازیم به اصل مطلب .

طی یک ماه گذشته که از فعالیت جدی سایت می گذرد چندین مورد مراجعه داشته ایم و از ما در خواست های مختلفی در مورد الصاق مطالب خاص در مورد فلان شخصیت فامیل و یا نصب عکس بزرگان خاندان مجدی را در  ” عکس روز ” داشته اند .

عزیزانی که چنین در خواست هایی دارند لطفا به نکات زیر توجه کنند :

     ۱. این سایت متعلق به کلیه خاندان مجدی می باشد . تاکنون یک فراخوان و دو جلسه جهت اموزش درج مطالب در سایت برگزار شده است و هر فردی در اقصی نقاط دنیا طالب درج مطالب در سایت است ، دست او را به گرمی می فشاریم و افتخار می کنیم شما را نیز در کنار خودمان ببینیم . این سایت نه به ما ارث رسیده است و نه منافع مالی برای ما دارد که نخواسته باشیم دیگران را در ان سهیم کنیم . خواهش می کنیم شما هم در این سایت سهمی داشته باشید .

     ۲. جمع نویسندگان سایت ، علاوه بر نویسندگی ، مشغله های مختلف زندگی خود را نیز دارند . هیچکدام از نویسندگان ، نمی توانند تمام وقت خود را صرف گرد اوری مطالب سایت کند و ما نیز چنین انتظار بیهوده ای از هیچکس نداریم .

     ۳. بی شک هر کدام از ما ممکن است به یک هزارم از اطلاعات و خاطرات خاندان بزرگ مجدی دسترسی داشته باشیم . پس بیایید شما نیز به ما ملحق شوید تا به پر بار تر شدن و متنوع تر شدن سایت کمک کنید .

     ۴. طبیعی است که هرکدام از نویسندگان ، بیشترین مطالبی را که می تواند بیان کند مربوط به پدر و مادر یا اجداد خودش است . پس نباید انتظار داشته باشیم که فلان نویسنده مثلا از پسر عموی ناتنی پدرش مطلب بنویسد و این در حالی است که همین پسر عموی ناتنی پدر بی گمان پدر شخصی است که می تواند خاطرات فراوانی از او تعریف کند و ما را با این شخصیت جدید اما ناشناخته بیشتر اشنا کند .

     ۵. خوانندگان محترم نباید انتظار این را بکشند که انچه را که انها می دانند از زبان یکی از نویسندگان بخوانند و اگر این اتفاق نیفتاد انگاه اعتراض خود را به گوش نویسندگان برسانند که چرا فلان مطلب را ننوشته اید و بهمان مبحث را مطرح نکرده اید . حتی اگر شما خواننده محترم با کامپیوتر اشنایی ندارید بی گمان در خانواده شما افرادی وجود دارند که با رایانه اشنا باشند و شما با گرفتن ” شناسه و رمز ” می توانید مطالب خود را در سایت بنویسید تا همگان از ان استفاده کنند . پس خواهش می کنم که از این پس هر مطلبی را که می خواهید مطرح کنید خودتان دست به کار شوید و از دیگران انتظار نداشته باشید .

     ۶. در خواست های مکرری در مورد “عکس روز ” داشته ایم . عزیزان دقت داشته باشند که :

الف . عکس روز فقط و فقط یک عکس جا می گیرد نه بیش از ان .

ب . مگر قرار است سایت یک ماه دیگر به فعالیت خود خاتمه بدهد . امیدواریم تا نفس داریم این سایت را پر بارتر ادامه دهیم . بی گمان ، یک روز ، عکس عزیزان شما که مایه های افتخار ما نیز هستند الصاق خواهد شد .

ج . بی شک مدیران اجرایی سایت نیز تعداد بسیار محدودی عکس در اختیار دارند . قطعا هر کدام از ما ممکن است عکسی در اختیار داشته باشیم که بی نظیر باشد . بیایید با ایمیل عکس خود برای مدیر سایت که ادرسش در پایین سایت وجود دارد ان را به دیگران نیز عرضه کنید . ما نباید انتظار داشته باشیم نویسندگان سایت ، دوربین را به دوش بیندازند و از همه ، عکس بگیرند . برای داشتن عکس از همه ی فامیل ، همگی ما باید همت کنیم . بی گمان ما یک اتلیه نداریم که از همه ی افراد ، عکسی در ان موجود باشد اما اگر شما ( خواننده محترم این مطالب ) استین همت بالا بزنید ، می توانیم به دریای عظیمی از عکس های قدیمی و ناب دسترسی پیدا کنیم .

 من به عنوان یکی از مدیران اجرایی سایت از طرف مدیر و سایر مدیران اجرایی سایت از شما در خواست دارم که :

     ۱. دور از گود ننشینید و فقط نظاره گر باشید . هر کس که مرد عمل است بسم الله این گوی و این میدان . ما به گرمی دستان شما را می فشاریم و امیدواریم به زودی مطالب جدیدی که شما ( خواننده محترم این مطالب ) از ان مطلع هستید و ما از ان بی خبریم در سایت درج شود .

     ۲. دیدگاه های مختلفی با اسامی نا مشخص در سایت بیان می شود . ان نویسنده ی محترمی که مطالب را بدون معرفی خود بیان می کند یا دلسوز ماست و قصد راهنمایی ما را دارد و یا فقط می خواهد حرفی زده باشد . اگر دلسوز ماست و قصد راهنمایی ما را دارد چرا از نوشتن نام خود ابا دارد . اگر واقعا نیت او خیر است ما نیز به گرمی از او استقبال می کنیم و نظرات او را نصب العین خود قرار می دهیم اما اگر فقط قصد بیان مطلبی را بدون هیچگونه پشتوانه و مدرکی دارد از درج مطالبشان در سایت جدا جلوگیری به عمل می اید زیرا که هر سخن ، ممکن است تنش هایی ایجاد کند و ما ، هدفمان از بر پایی سایت قرابت و نزدیکی بیشتر است نه _ خدای ناکرده _ دشمنی و عداوت با دیگران . اگر ان نویسنده محترمی که هویت خود را بیان نمی کند لحظاتی خود را به جای ما قرار دهد، متوجه می شود که پاسخ دادن به فردی که حتی برای خود احترام قائل نشده است ، امری بیهوه و لاطائل است .

در پایان این مقال برای چندمین بار بیان می کنم که این سایت متعلق به کل خاندان بزرگ مجدی است و هر عزیزی که طالب پیوستن به ماست ، همگی ما چشم به راه او هستیم .

موفق و موید باشید .