از رسول خدا روایت شده است که فرمود:

خدای سبحان می فرماید : من تصمیم می گیرم اهل زمین را عذاب کنم بخاطر گناهان و نافرمانی هایشان ؛ ولی چون نگاه می کنم به کسانی که مساجد مرا تعمییر می کنند و کسانی که در راه من دوستی می کنند و آنان که در سحرها استغفار می کنند؛ عذاب را از آنان می گردانم .

و در سوره توبه آیه ۱۸ آمده است :

(( انما یعمر مسجد الله من ءامن بالله والیوم الاخر …. ))

مساجد خدا را تنها کسانی آباد می کنند که به خدا و روز باز پسین ایمان آورده و نماز بر پاداشته و زکات داده و جز از خدا نترسیده اند. پس امید است که اینان از راه یافتگان باشند.

در ثواب ساخت مسجد از رسول اکرم (ص) روایت شده است که فرمود:

هرکس ساختمان مسجدی را از مال حلال بسازد تا خداوند در آنجا عبادت شود خداوند برای او در بهشت منزلی از در و یاقوت بنا می کند . ( الدر النثور ج۳ ص ۲۱۷)

روایات و آیه هایی که در بالا ذکر گردید اهمیت و ثواب ساخت مسجد را بخوبی بیان نموده است .

در این زمان که بنا به استهلاک مسجد خودمان ( آیت الله مفید) یا همان مسجدی که معرف به مسجد مجدی ها می باشد و در شهر با این نام شناخته شده است نیاز به تعمیر اساسی داشته و به همت بعضی از خاندان معزز و همیشه خیر خواه مجدی که همچون سالهای نه چندان دور که توسط بعضی از خاندان مثل زنده یاد حاج محمدکاظم مجدی عرب و زنده یاد حاج غلامرضا مجدی نسب و زنده یاد حاج محمدعلی مجدی و زنده یاد خواجه هوشنگ مجدی نسب و دیگر عزیزان که بنده اطلاع ندارم و نمی توان نام همه آنها را در اینجا ذکر نمود و عده دیگری تعمییرات و تهیه وسایل مورد نیاز مسجد را شروع نموده اند و در ادامه راه نیاز به همکاری و کمک به ادامه این راه دارند.

جا دارد در شروع ماه رمضان که سفره الهی جهت چیدن حسنات پهن گردیده است بخاطر استفاده اموات و خود از این فرصت الهی آنان که قادر به همکاری مالی و تهیه وسایل و کالاهای مورد نیاز مسجد می باشند تا مسجدی در شان اول همشهریهای عزیز و مسافران محترمی که مهمان ما می باشند و برای ادای نماز و فریضه های الهی وارد این مسجد می شوند و بعد در شان نام خاندان با عظمت مجدی که با خوش نامی که در اجتماع و شهرمان دارند ساخته شود ؛ جهت هماهنگی و تحویل کمکهای خود با هیئت امناء مسجد که نامشان  در پایین ذکر شده است تماس حاصل نمائید..

در پایان متذکر می شوم که خوشا بحال آنانی که با کمک به این امر مهم رمضان امسال خود را شروع می نمایند.

انشاءالله که خداوند همانطور که وعده داده است پاداش آنان را هم در دنیا و هم در آخرت عنایت فرماید.

شماره حساب ۰۱۰۹۵۴۸۵۵۸۰۰۷ بانک ملی ایران به نام مسجد آیت اله مفید

اسامی هیئت امناء  :

دکتر حاج علیرضا مجدی نسب فرزند حاج نورعلی

علیرضا مجدی نسب فرزند حاج هوشنگ

مهدی مجدی فرزند حاج محمدعلی

امین شیخ نجدی فرزند حاج عبدالامیر

مسعود مجدی فرزند حاج محمدعلی