بالاخره چشممان به مراسم چلاب محله ی قلعه – کوی شهید مجدیان – باز شد .
امشب هنوز پاسی از شب نگذشته بود که هیات فاطمیه به مداحی اقای حبیب اهو نمدی پا به محله ی قلعه گذاشت و پس از سوگواری و پذیرایی به راه خود ادامه داد.
ساعت ۱۱ بود که گروه مارش ابوالفضل العباس محله ی کرناسیان وارد شدند و به راستی که مارش بسیار قشنگی می زدند و بسیار هماهنگ و موزون طبل ها و سنج ها را به صدا در می اوردند . در این میان صدای نی اقای قنبری نیز به انها اضافه می شد و شوری در محله به پا می کرد . امدن گروه مارش ابوالفضل العباس به محله ی قلعه در واقع پاسخ انها بود به تکیه گردانی دیشب ما .
پس از ان ، اقای علی مجدی نسب فرزند حاج اسماعیل با نوای ” وای حسینم وای نور دو عینم وای ” عزاداران را به چلاب فراخواند و کم کم حلقه تشکیل شد و جمعی حدودا ” سی نفره به چلاب زنی پرداختند و به نوحه ی مداح که ” لبیک لبیک شهید علقمه ” بود پاسخ می دادند .
عزاداری این جمع نیم ساعتی به طول انجامید .
امشب علم هفت سر را بدون شال اورده بودند و در هیات قرار داده بودند و احتمالا” فردا ان را با شال های مشکی اذین می بندند . ضمنا” سکوی پخش اینترنتی مراسم عصر عاشورا کاملا” اماده شده است و حتی رنگ امیزی ان نیز صورت گرفته است .
امشب قرار بود گروه مارش ، تمرین کنند اما بخاطر ورود هیات های عزادار ، این امر صورت نگرفت و به زمان دیگری موکول شد .
راستی این خبر را هم به جوانان و نوجوانان خاندان و منسوبین برسانم که اگر تمایل به عضویت در هیات مارش هستید می توانید خود را به مسئولین هیات مارش اقایان غلامرضا مجدی نسب فرزند حاج اسماعیل یا رضا مجدی فرزند مرحوم میرزا علی معرفی کنید تا از وجود شما در هیات مارش استفاده شود .
مراسم به اتمام رسیده بود .در کنار اقا رضا نشسته بودم و داشتیم برنامه های فردا را مرور می کردیم که گفت :
یک تابلوی بنر ۶ * ۳ برای خوش امد گویی هیات های عزادار از طرف تکیه خاندان مجدی طراحی شده است و امروز از ساعت ۳ تا ۵.۳۰ جرثقیل چارچوب ان را در بالای سراشیبی قلعه ( سر لوایه ) نصب کرده است تا فردا طرح ان را اماده کنیم و به چارچوب بچسبانیم .
گفتم تکیه گردانی دیشب ما بازتابی هم داشته است ؟ پاسخ داد : سالهاست که قصد دارند مسیر عصر عاشورا از این مسیر منحرف کنند و یکی از دلایلشان عدم فعالیت هیات قلعه است که با این کار و ابراز وجود جلوی این کار گرفته می شود .
احتمالا” فردا شب نیز برنامه تکیه گردانی برپا خواهد بود .
شب به پایان رسیده بود اما امشب هم عکاس ما اقا حامد غایب بود و هم مداح ما اقا علی !!!!!!!