اگر چه صد پاره پیکری
هنوز هم سقای منی
هنوز هم سقای منی
صدای سر نوحه ی حزن انگیز اقای امین شیخ نجدی بود به که مارا به سمت هیات زنجیر زنان علی اکبر هدایت می کرد .
طبق قرار قبلی ،دیشب،عزاداران محله ی مجدی برای احترام به سوگواران هیات زنجیر زنان علی اکبر (که هر سال مهمان محله می شوند) به انجا رفتند و پس از چندین و چند سال ” رفت ” انها را با ” آمد ” شان جبران کردند.دقایقی از ساعت ده گذشته بود که ماشین ها به سمت خیابان عدل حرکت کرد و پس از جمع شدن حضار ، در قالب یک هیات وارد تکیه ی زنجیر زنان علی اکبر شدیم.پس از دقایقی اقای علی شیخ نجدی مرثیه ی سوزناکی راقرائت کرد و سپس نوحه ی

“منال از بی کسی زینب
این همه عزادار
یاور حسین است ”
را سر داد .
همه ی حاضرین به احترام ورود هیات خاندان مجدی سر پا بودند و با سینه زنان هیات ، همراهی می کردند و در پایان با پذیرایی گرم انان به سمت مسجد امام حسن عسگری رفتیم.در بدو ورود اقای علی مجدی نسب ( ف حاج اسماعیل ) عزاداران را مهمان نوحه ای دزفولی کرد بدین شکل :
هر که پرسید ازت یار وفادار کیه ؟
تو گو وش عباس
تو گو وش عباس
عزیزان حاضر در مسجد نیز دستی بر سینه اشنا کردند و سپس اقای علی شیخ نجدی نیز نوحه ای خواند و از طرف هیات عزاداران محله ی قلعه – کوی شهید مجدیان – محرم حسینی را تسلیت گفت .
میزبانان نیز با اهدای جزواتی از مهمانان خود پذیرایی کردند .
امشب یکی دیگر از برنامه های متفاوت محله ی قلعه را نظاره گر خواهیم بود که از هم اکنون شما را به دیدن ان دعوت می کنیم .
” تعزیه ” یکی دیگر از تغییرات برنامه های امسال هیات است که امشب،ساعت ده اجرا خواهد شد .
از کلیه ی خاندان معزز مجدی و خوانندگان دعوت می شود به همراه خانواده های خود در این مراسم شرکت کنند .
حتما ” فرزندان خود را نیز بیاورید تا از نزدیک و به عینه با مصائب خاندان پاک رسول خدا اشنا شوند تا انشاالله همین کودکان در آینده بر پا دارنده ی خیام امام حسین باشند .
دست اندر کاران هیات ، امسال ، مبادرت به ساخت ماکت خرابه های شام کرده اند که این کار هم یکی از نو آوری های زحمت کشان خستگی ناپذیر هیات است .
این ماکت ها تا دو روز دیگر به محله قلعه منتقل می شود و علاوه بر خرابه های شام قرار است ماکت رود فرات و حضرت اباالفضل نیز به نمایش در بیاید .
از همین جا و از طرف خود و کلیه خوانندگان محترم از تلاش های شبانه روزی خادمین امام حسین تشکر می کنیم و امیدواریم خداوند اجر شما را دو صد چندان کند .
امشب راس ساعت ده شب منتظر حضور شما سروران عزیز هستیم .

AU6A0251 AU6A0278 AU6A0275 AU6A0272 AU6A0271 AU6A0266 AU6A0265 AU6A0263 AU6A0261 AU6A0259 AU6A0257 AU6A0255 AU6A0253