سالار احمدیان که آثارش چند سالی ست در حراجی ها و نگارخانه های دنیا با اقبال جهانی مواجه شده است و شماری از آثارش در گنجینه های موزه های شاخصی نظیر شیکاگو ، سیدنی و مونترال نگهداری می شود.
احمدیان متولد دزفول است و در سال ۱۳۶۲ به کانادا مهاجرت کرده و پیش از مهاجرت از ایران، خوشنویسی را تا سطح فوق ممتاز نزد استاد «امیرخانی» و نستعلیق و شکسته را نزد استاد «کابلی» فرا گرفت. اکنون قریب به ۴۰ سال است به صورت حرفه ای نقاشی و مجسمه می آفریند .
آثار نقاشی او اکسپرسیونیسم انتزاعی ست که موتیف های غیر متعارف نستعلیق و کاشی کاری های ایرانی به فرم های غربی و روز او محتوا و جهان بینی شرقی می دهد . او به خاطر نو آوری در ترکیب بندی ، استفاده از رنگ های درخشان و خیال انگیز بودن موضوع های ابتکاریش به سبک و شیوه منحصر به فرد دست یافته که میان مجموعه داران و هنرشناسان خواستاران فراوانی یافته است تا آن سان که روزنامه معتبر کشور کانادا Globe and mailاز او به عنوان نقاشی صاحب سبک و هنرمندی Extra ordinary نام می برد .

احمدیان با خود ۴۲ نقاشی از کارهای چهار پنج سال اخیرش را به تهران و فرهنگسرای نیاوران می آورد و این در حالی ست که رییس موزه Manly در سیدنی استرالیا در ستایش نقاشی اش گفته: این نقاشی ها گنجینۀ گرانبهایی ست از هنر ایران باستان و هنر خلاق انسانی و یک تحول اعجاب انگیز در شیوه و سبک. نقاشیهای وی به گونه ای شگفت انگیز آمیخته ای است از تمامی تحولات و ابتکارها و خلاقیت هنر امروز جهان .
این نقاش ایرانی مقیم کانادا تا به حال بیش از یکصد نمایشگاه در شهر های جهان از جمله پاریس، سیدنی، پکن، آمستردام شیکاکو، سانفرانسیسکو، ملبورن، تورنتو، مونترال، کلن، واشنگتن، ژنو، ونکوور، لندن، فرانکفورت، سندیگو، هیستون، دالاس، مادرید داشته است .