بدون تردید منطقه دزفول به سبب وضعیت خاص طبیعی و موقعیت ممتاز جغرافیائی و قرار داشتن در کوهپایه ها و دامنه سرسبز کوهها و چشمه ساران و برخورداری از موهبت های خدادادی از قبیل رودخانه زیبای دز و کناره های دل انگیز آن و سایر عوامل ؛ یکی از قطب های مهم گردشگری و سیاحتی استان خوزستان و بلکه ایران به شمارمی آید.
وجود سدهای عظیم و همچنین ابنیه تاریخی و باستانی و مذهبی ؛ بقاع ؛باغها و پارکهای عدیده و تنوع و گونه گونی این فضا ها و تناسبشان با فصول مختلفه سال ؛می تواند باعث گردید که این منطقه در زمره غنی ترین مناطق تفریحی و گردشگاهی به حساب آید و در تمام ایام سال پذیرای مشتاقان دور و نزدیک قرار گیرد . ولی متاسفانه به علت عدم آگاهی خیلی از اهالی خود شهرمان و همچنین معرفی این اماکن به دیگر هم وطنان عزیزمان از این مناطق زیبا با جاذبه های فراوان آنچنان استقبالی خوبی که شایسته باشد صورت نمی گیرد .
بنده بر آنم تا با معرفی این اماکن به همشهریان و هم وطنان عزیزم فرصتی فراهم آورم تا این عزیزان بتوانند از این تفرجگاها و اماکن دیدنی دیداری داشته باشند و از این موهبتهای الهی بهرمند شوند.
قری احمدی :
قری احمدی ؛ یا به قول اهالی لر زبان (( آسون زله )) ( پل ترسناک ) دره ای است عمیق و طولانی که در ۲۲ کیلومتری منطقه کوهستانی شمال دزفول در مسیر جاده آسفالته بیشه بزان قرار دارد.
در این دره زیبا و غارگونه در تمامی فصول سال آب زیادی که حاصل اجتماع چندین چشمه زلال است ؛ جریان دارد به گونه ای که در ایام تابستان می توان برای شنا و بهره بردن از صفه های خنک و پر از صفائی که این دره را زینت داده اند و آبشارهائی که منظر گاه جالبی به وجود آورده اند ؛ از آنجا استفاده کرد و یک روز لذت آفرین را با خانواده در این محل سپری کرد.