کار مدیر به گونه ای است که خواهی نخواهی از بالا به مجموعه نگاه می کند بعبارت دیگرکل مجموعه را با همه نقاط ضعف و قوت می بیند،با بدنه تمام مجموعه ارتباط دارد،توان عمومی و اختصاصی اعضا مجموعه را می شناسد،ارتباطات بیرونی مجموعه را بعهده دارد و ….. نهایتا تمام خوبی های مجموعه به همه بر میگردد اما بدی ها و کاستی های مجموعه است که گریبانگیر مدیر آن می شود.
با این اوصاف لاجرم بعضی مواقع مدیر یک مجموعه مجبور است تصمیم مدیریتی اعمال کند،ولو اینکه این تصمیم برای شخص وی تبعات منفی به دنبال داشته باشد،و این تبعات باعث سفیدی موی او و فشردگی قلب وی گردد.
اما این تبعات دو گونه اند،
برخی از آنها ناشی از گفتار یا کردارهایی است که بعضی از روی دلسوزی -اما سهواً- و بدلیل عدم اطلاع از چگونگی ارتباطات درونی و بیرونی مجموعه ایجاد می کنند.در این موارد وظیفه مدیر این است که با سعه صدر با این عزیزان مواجه شده و آنها را از کم و کیف مسائل با خبر نموده،که از آن به بعد این افراد یقیناً از ستون های خیمه مجموعه خواهند شد.
برخی تبعات ناشی از گفتار یا رفتارهایی است که باز انشاالله از روی دلسوزی –اما عمداً- ایجاد میشوند.در این موارد وظیفه مدیر این است که بعد از ارائه توضیحات لازم به آنها،سعی در رفع ابهامات احتمالی نماید.اما در صورت ادامه،چون مهمترین وظیفه هر مدیر حفظ کیان،قداست،وحدت و اتحاد مجموعه است،در اینجا می بایست همان تصمیم کلان مدیریتی خود را اعمال نموده تا آبروی تمام مجموعه فدای نظرات شخصی و اغراض های انفرادی نگردد.
این مقدمه طولانی ذکر شد تا به اطلاع همه عزیزان خاندان بزرگوار مجدی رسانده شود که یکی از اهداف مهم تشکیل شرکت تعاونی خاندان مجدی،برقراری ارتباطات بیشتر و صمیمی تر با همدیگر می باشد.در راستای رسیدن به این هدف یکی از پیشنهادات اصلی،راه اندازی سایت بود.
از آنجا که حامد عزیز که از جوانان برومند و شایسته ی فامیل بوده و مدتهاست که با سایت های دیگر همکاری مدیریتی داشته از وی خواسته شد که راه اندازی سایت را بعهده گیرد.ایشان در کمال فروتنی –و با هزینه شخصی- نسبت به این مهم اقدام نمودند.هنگامیکه اصطلاحا سایت بالا آمد و توسط هیئت مدیره مورد تایید قرار گرفت،آقا حامد مجموعه سایت را به شرکت تعاونی خاندان مجدی هدیه نمود.
هیات مدیره صلاح را در این دیدند که مدیریت سایت را به صورت موقت به حامدجان بسپارد تا از یک طرف دقت نظر ایشان درباره مدیریت سایت مورد بررسی کامل قرار گیرد و از طرف دیگر میزان استقبال و اظهار نظر استفاده کنندگان(که غالبا خاندان معزز مجدی می باشند) سنجیده شود،وبعد از آن راجع به ثبوت مدیریت سایت تصمیم نهایی اتخاذ شود.
خوشبختانه هم اکنون که حدود شش ماه،از راه اندازی سایت می گذرد،ایشان با تشکیل جلسات مختلف برای نویسندگان داوطلب وبه روزرسانی دائم مطالب،باعث شده که سایت در بین ده سایت پر بیننده و موفق دزفول قرار گیرد.البته الحق و الانصاف یکی دیگر از مهمترین دلایل این موفقیت،استقبال چشم گیر بسیاری از اعضا فامیل بوده که هم با نویسندگی خوب و هم با اظهارنظر و ارائه دیدگاه های مختلف – حتی متضاد – رقابت مثبتی را ایجاد نموده اند که یقیناً باعث بالندگی و افتخار همه ما می باشد.
اما نکته ای که نباید از آن غافل بود اینکه سایت های کامپیوتری به گونه ای هستند که در اختیار همه افراد در سطح دنیا می باشند.هرکس در هر زمانی می تواند وارد سایت شده و همه مطالب آن را مطالعه نماید.این مهم باعث شده که برای هر سایت،یک مدیر یا مجموعه مدیریتی در نظر گرفته شود تا قبل از ورود مطالب جهت بازدید عموم،آن مطالب مورد بررسی قرار گیرند.این روند باعث می شود تا هم از ورود مطالب ناهمگون با اهداف سایت جلوگیری شود،و هم خدای نکرده،چنانچه افرادی قصد تخریب دیگران را داشته باشند به راحتی نتوانند به این کار اقدام نمایند.
در این زمینه نیز آقا حامد عزیز تا حدود زیادی موفق بوده گرچه به دلیل منش روشنفکرانه و آزاد اندیشانه ایشان – که خصوصیت هر جوان است – در اندک مواردی هم باعث تنش هایی شده که این هم لاجرم هر کار بزرگی می باشد.
اما مشکل از همین جا شروع شده که این تنش ها باعث رنجش ایشان شده به گونه ای که بدون هماهنگی با هیات مدیره شرکت تعاونی نسبت به واگذاری مدیریت سایت اقدام نموده است.در این رابطه به اطلاع آقا حامد و همه خاندان معزز می رساند که هیات مدیره شرکت تعاونی خاندان مجدی با انتخابات آزاد و با حضور نماینده دولت (رئیس اداره تعاون شهرستان دزفول)  انتخاب شده و این هیات مدیره با رایزنی فشرده،نهایتاً آقا حامد را جهت مدیریت سایت انتخاب نموده و مسئولیت تصمیمات ایشان به عهده هیات مدیره و نهایتاً اینجانب بعنوان رئیس هیات مدیره است.بر این اساس چنانچه ایشان به هر دلیل تصمیم به استعفا داشته باشد می بایست خارج از سایت،و با حضور درجلسه هیات مدیره دلایل استعفای خود را ذکر نماید،یا هیات مدیره با توضیح و توجیه ایشان مجدداً وی را ابقا می نماید،و یا با کفایت دلایل وی،با استعفای ایشان موافقت نموده و در آن صورت هیات مدیره نسبت به انتخاب شخص دیگری جهت مدیریت سایت اقدام خواهد نمود.
با توجه به موارد ذکر شده،در حال حاضر هیات مدیره همچنان آقا حامد عزیز را به عنوان مدیر سایت می شناسد و از ایشان می خواهیم با تمام توان خود به کار ادامه داده و در بروزرسانی و ارتقا کمی و کیفی سایت بیش از پیش کوشا باشند.ضمن آنکه اگر بعضی از عزیزان نیز راجع به برخی تصمیمات ایشان گله و شکایتی دارند می توانند به اینجانب یا هر یک از اعضاء محترم هیات مدیره منتقل نمایند تا مورد رسیدگی قرار گیرد.
منتظر ارسال دیدگاه های تمام عزیزان می باشم.
دکتر علیرضا مجدی نسب – مدیر عامل شرکت تعاونی خاندان مجدی