حواشی این مرد تمامی ندارد. اتفاقی هم در موردش نمی‌افتد که بگوییم آن مرد دیگر رفته است.

 مردی با درآمد روزانه ۱۷ میلیون تومانی‌اش در سال‌هایی که قیمت آپارتمان در تهران متری ۸۰ هزار تومان بوده است، خود را بسیجی اقتصادی می‌نامد و معتقد است به نظام و مردم ایران خدمت کرده است.

 پس از انتشار نامه ۱۲ نماینده اصولگرای مجلس به روسای قوای سه گانه که در آن خواستار برخورد با مفاسد اقتصادی بابک زنجانی شده بودند، آقای میلیاردر با انتشار نامه‌ای طلبکارانه به دفاع پرداخته و خود را سرباز ولایت معرفی کرده است.

 وی حتی مدعی شده است که زندگی و دارایی خود را در راه دفاع از نظام جمهوری اسلامی فدا کرده است! ای‌کاش جناب زنجانی برای تنویر افکارعمومی پاسخ بدهند که چگونه و به چه صورتی جان و مال خود را برای مردم و نظام هزینه کردند؟ یعنی دارایی‌های بابک زنجانی قبل از زمانی که به قول خودشان در بازار به دلالی ارز بپردازند، بیش از این بوده و بخشی از آن‌را در راه نظام جمهوری اسلامی هزینه کرده‌اند؟

 به هر حال افکار عمومی در مورد پرونده‌های فساد مالی مرتبط به بابک زنجانی حساسیت دارد. رقم‌هایی که گفته و شنیده می‌شوند بسیار عجیب است. تا جایی که صدای نمایندگان مجلس را نیز درآورده و آنان را مجبور به استمدادخواهی از روسای سه قوه کرده است.

 در چنین فضایی باید دستگاه‌ قضایی هرچه زودتر وارد شود. قطعا هیچ مصلحتی مهم‌تر از حق مردم و آبروی نظام نیست. اکنون شاهد هستیم که در پرونده فساد مالی ترکیه که اتفاقا با بابک زنجانی هم ارتباط مستقیم دارد وزرای دولت استعفا داده یا وابستگان آنان بازداشت شده اند. اتفاقی که در کشور همسایه افتاده است، وظیفه قوای سه‌گانه جمهوری اسلامی ایران را سنگین‌تر می‌کند.

از طرفی در سال ۹۳ برای بسیج ۲۰ میلیونی با تمام نهادهای تابعه و مخارجی که دارد، بودجه‌ای در نظر گرفته شده که چیزی حدود ۶۰۰۰ میلیارد ریال است. به عبارتی میزان کل بودجه بسیج در سال آینده برای آقای بسیجی اقتصادی پول تو جیبی محسوب می‌شود.

 میزان دارایی‌های این سرباز خود‌خوانده ولایت در مخیله من و شما نمی گنجد. بسیجیانی که تا کنون دیده و شناخته‌ایم یا از جنس همت و باکری بودند که جان خود را در پیشگاه دفاع از وطن تقدیم کردند، یا خیبری‌هایی که این روزها خون دل می‌خورند و می‌سوزند.

 بعید است بسیجیان واقعی رقم بدهی‌های آقای میلیاردر به خزانه مملکت را بتوانند روی کاغذ هم به درستی بخوانند. بسیجیان معمولا با مین، خمپاره و گلوله سر و کار داشته‌اند، نه شمش‌های طلا و هواپیمای شخصی.

 به نظر می‌رسد جناب زنجانی معنای بسیجی را به درستی درک نکرده‌ و تعریف جدیدی از بسیجی برای خود دارند. ظاهرا این‌طور که جناب زنجانی در نامه خود نگاشته‌است، انتظار دارد که به جای محاکمه و رسیدگی قضایی به پرونده‌هایش، مجسمه‌ای از وی ساخته و در میادین شهر نصب شود تا مردم هر دم از او و جانفشانی‌هایش تقدیر و تشکر کنند. لابد جنس این مجسمه هم باید از طلا باشد.
اخبار سیاسی – روزنامه قانون