بی شک ضرب المثل ” یک دست صدا ندارد ” را همه مان شنیده ایم و آن را بارها و بارها بکار برده ایم .
یکی از کاربرد های این ضرب المثل در ” گردهمایی خاندان مجدی ” مصداق پیدا می کند .
دو سال است که این گردهمایی با شکوه بر پا می شود و با یاد آوری خاطرات گذشته ، شما خواننده ی محترم ، می توانید مقالاتی از این دست را به وفور بیابید که هدف از نگارش آن جذب سلایق ، پیشنهادات و انتقادات برای برپایی هر چه باشکوه تر این گردهمایی است اما متاسفانه – و باز هم متاسفانه – در تمامی نوشته هایی که قبل از گردهمایی منتشر می شود هیچگونه پیشنهادی ارائه نمی شود .
به مطلب ” اولین نشست جهت دومین گردهمایی ” که در تا ریخ ۲۰ / ۱۰ / ۹۲  منتشر شده است مراجعه کنید . فقط سه دیدگاه . یک دیدگاه ، دیدگاه طنز .دو دیدگاه جواب آن دیدگاه طنز . یعنی هیچ .چرا ؟

تاره این ، یک روی سکه است . روی دیگر سکه مقالاتی است که پس از گردهمایی چاپ می شود .
به مطلب ” گزارش دومین گردهمایی خاندان بزرگ مجدی ” که در تاریخ ۶ / ۱ / ۹۳ منتشر شده است مراجعه کنید . علاوه بر خسته نباشید انبوهی از انتقادات را مسلسل وار به افرادی که حداقل دو ماه از وقت و انرژی خود را در این راه صرف کرده اند شلیک می کنیم . چرا ؟

چرا دست یاری مان را که به سوی تک تک شما دراز می کنیم رد می کنید ؟
چرا قریب به اتفاقمان – ممکن است شما خواننده ی محترم یکی از آنها باشید – دور گود می نشینیم و فقط به ذکر ” لنگش کن ” بسنده می کنیم ؟
آیا تاکنون در وسط گود به مبارزه پرداخته اید تا ببینید چه حریف قوی پنجه ای در مقابل شما قرار می گیرد ؟
ما – دست اندرکاران گردهمایی – با صدای بلند فریاد می زنیم عاری از خطا و اشتباه نیستیم اما شما خواننده ی محترم که از خاندان معزز و بزرگ مجدی هستید چرا آستین بالا نمی زنید تا اشتباهاتمان کمتر شود ؟
چرا می گذارید همایش برگزار و کم و کسری های آن هویدا شود و آن گاه هجمه ای از انتقادات را به سوی ما روانه می کنید ؟
چرا در سختی ها ما را کمک نمی کنید ؟ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
اگر از قلمم رنجیده اید ، ببخشید . درد دلی بود خودمانی .
به مصداق ” تو خود حدیث مفصل بخوان از این مجمل ” به همین ، بسنده می کنم .

هفتم فروردین ۱۳۹۴ .
روزی پر از خاطره و شادی .
روزی به یاد ماندنی و پر از لبخند .
روز صله ی رحم همگانی .
دعوت کرده ایم همگی خاندان را .
فرا خوانده ایم همه ی دوستان را تا باز هم دل هایمان را به هم گره بزنیم و لبخندها را بر لب بنشانیم .
می خواهیم امسال با کمک شما نسبت به سال گذشته ” بهتر ” باشیم و برای این منظور دفتر خاطرات دو سال گذشته را ورق می زنیم و به سوالات شما عزیزان پاسخی دوباره می دهیم تا بدانید ما انتقادات شما را با جان و دل می پذیریم و در رفع آنها می کوشیم اما برای چندمین مرتبه از شما تقاضا می کنیم چنانچه هنری دارید که قابل عرضه باشد ، چنانچه پیشنهادی دارید که قابل اجرا باشد ، چنانچه طرحی دارید که باعث بهتر برگزار شدن گردهمایی می شود ، دست روی دست نگذارید و از هماکنون نقطه نظرات خود را در ذیل این نوشته درج کنید .
۱- در هنگام ورود به سالن ، عکس های خانوادگی گرفته شد و در ضمن اجرای برنامه – حدود دو ساعت – آقای حسین مجدی نسب – ف حاج محمد باقر – از این عکس ها کلیپی زیبا ساخت و در پایان همایش این کلیپ پخش شد .
عده ای از عزیزان ، از ندیدن عکس خود در کلیپ ، گلایه مند بودند که آقا حسین ، ضمن معذرت خواهی از آنان گفتند فقط دو عکس از قلم افتاده است که این امر هم ، سهوی بوده است .
۲- برخی نسبت به هزینه ی کرایه سالن و خواننده معترض بودند . در پاسخ باید گفت آیا خاندان بزرگ مجدی – که قرار است سالی یک مرتبه دور هم جمع شوند – لایق بهترین سالن شهرستان نیستند ؟
در ضمن باید یادآوری کنم سالن دانشگاه ، امکانات وسیعی دارد که مارا در اجرای بهتر برنامه ، بسیار کمک می کند .
هزینه ی خواننده نیز ، جداگانه ، توسط چند تن از افراد خاندان پراخت شد .
۳- از کیفیت پایین کلیپ ها سخن به میان آمده است . اقا یا خانمی که نسبت بدین امر معترض هستی از شما تقاضا می شود آستین بالا بزنی و مارا از هنر خود بهره مند سازی .
ما به قدر وسعمان تلاش کرده ایم و بضاعتمان اینقدر بوده است و بی گمان از اینکه کیفیت کلیپ ها بالاتر برود بسیار خوشحال می شویم .
۴- نسبت به قسمتی از خاطره گویی اعتراض شده بود . کاملا” با شما موافقیم .
۵- از هزینه ای که بابت هر نفر اخذ شده بود سخن به میان آمده بود . طبق آمار ، سال گذشته ، ۲۶۵ نفر هزینه ی ورودی را پرداخت کرده بودند اما برای ۳۵۰ نفر غذا تهیه شده بود و تقریبا” تمام غذاها سرو شد که علاوه بر هزینه شدن تمامی مخارج گرد آوری شده ( طبق لیست ارائه شده توسط جناب اقای محمد حسن مجدی نسب ) بیش از یک و نیم میلیون تومان کسری آورده ایم .
۶- افراد بسیاری برای پایین اوردن هزینه ها پیشنهاد حذف شام را داده اند که پیشنهادی منطقی است و مقرر گردیده است امسال از لیست برنامه ها حذف شود .
۷- یکی دیگر از مسائل مهم مطرح شده در نظرات شما عزیزان ، پرداخت مخارج همایش از سود وجوه شرکت تعاونی بوده است .
باید دانست که وجوه گردآوری شده ، در یک حساب قرض الحسنه واریز شده بود و طی سه سال اول ، هیچگونه سودی به این پول تعلق نگرفت و زمانی که این وجوه به حساب جاری منتقل گردید مصادف بود با اخذ وجوه واریزی .
۸- اجرای مسابقه از دیگر پیشنهادات شما بوده است که حتما” لحاظ خواهد شد .
۹- عدم تلاقی گردهمایی با اذان از دیگر نظرات مطرح شده بوده است که در برنامه ی امسال حتما” رعایت خواهد شد .
این نظرات چکیده و جمع بندی کلیه ی نظراتی بود که پس از گردهمایی منعکس گردید .
اکنون از شما خواننده گرامی ، تقاضامندیم چنانچه هنری قابل عرضه ، پیشنهادی در خور، برنامه ای قابل اجرا ، خردسالی که بتواند هنر خود را به نمایش بگذارد ، آیتم جدیدی که بتوان آن را اجرا کرد ، معرفی افرادی که لایق و در خور تمجیدند و یا هر برنامه ی جدیدی که به ذهن شما می رسد ، مطرح کنید تا در برگزاری هر چه باشکوه تر این گردهمایی شما نیز سهیم باشید .
قبلا” از شما سپاسگزاریم .