به گزارش ایرنا این آیین جمعه شب با حضور پیرغلامان ، شاعران و مداحان اهل بیت (ع) و نیز پهلوانان ورزش باستانی در زورخانه ولی عصر (عج) مجموعه ورزشی شهید مجدیان دزفول برگزار شد. هیات ورزش پهلوانی و زورخانه ای دزفول در این جشن که با حضور امام جمعه دزفول و جمعی از مسوولان محلی برگزار شد از ۲۱ پیر غلام ، شاعر و مداح اهل بیت (ع) تجلیل کرد.

همچنین در این آیین از مسن ترین پیرغلام و استاد قرآن و نیز باستانی کار پیشکسوت استان خوزستان ˈحاج محمدعلی گلستانباغˈ و نیز ˈ حسین آل مبارک ˈ تجلیل به عمل آمد.

رحمان رخصت ، رحیم نیک نژاد ، عبدالرحمن مجدی ، منصور مجدی ، سیدموسی علوی به عنوان پیشکسوت ورزش پهلوانی و زورخانه ای ، غلامعلی خاشع ، عباس حیدری ، حسن ملکی ، جلال حیدری ، حسین یوسف قنبری ، ابوالقاسم ملکی زاده ، امیر هوشنگ سرگلی ، حسن رضا پورسام ، محمدعلی حاجی طالب ، رضا رکنی ، محمدحسین پورحیدری ، رحیم شهروزیان ،صفرعلی چاووشی زاده و علی کلاه چی به عنوان پیرغلام و مداح اهل بیت (ع) در این آیین با اهدای لوح مورد تجلیل قرار گرفتند. محمدحسین آخوند علی شاعر و عبدالرضا احسانی نیز در این جشن با اهدای لوح تجلیل شدند. اجرای حرکات ورزشی توسط باستانی کاران و پیشکسوتان ورزش زورخانه ای به مناسبت میلاد پیامبر اسلام(ص) و امام جعفر صادق (ع) از دیگر بخش های این جشن باشکوه بود. ورزش باستانی و زورخانه ای در دزفول از سابقه دیرینه ای برخوردار است.