سلام واقعا عجب بارونییه به نظرم ۱۶،۱۷ساله یه همچین بارونی نداشتیم می خواستم یادآورشم که  خدارو به خاطر نعمت های بی شمارش شکر کنیم .

شکر نعمت نعمتت افزون کند کفر نعمت از کفت بیرون کند

به گزارش ایرنا در این باره توجه کنید:

به گزارش ایرنا این بارندگی ها که ناشی از یک سامانه مرطوب جنوبی است از روز چهارشنبه شروع شده و همچنان به صورت پراکنده ادامه دارد.

رکورددار این بارندگی ها ، دزفول با ۶/۶۹ و مسجدسلیمان ۱/۶۵میلی متر بوده است.

اداره هواشناسی استان خوزستان میزان بارندگی در بستان را ۸/۱۵، اهواز ۵/۲۶ ، رامهرمز ۴/۲۴ ، آبادان ۱۴ ، ماهشهر ۲/۳۶ ، امیدیه ۷/۳۳ ، بهبهان ۸/۵۱ ، شوشتر ۷/۵۶ ، ایذه ۲۷ ، حسینیه ۷/۴۱ ، دهدز ، ۱/۲۴ ، هندیجان ۳/۲۹ ، لالی ۵/۵۸ شادگان ۱/۹ ، شوش ۴۷ ، گتوند ۴/۳۹ و آغاجاری ۲/۳۸میلی متر اعلام کرد.

با وجود بارندگی های سیل آسا در برخی نقاط استان و آبگرفتگی معابر شهری هنوز گزارشی از میزان خسارات احتمالی اعلام نشده است.

ˈعلیرضا دشتیˈ سرپرست اداره کل مدیریت بحران استان خوزستان روز پنجشنبه در گفتگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: با وجود بارندگی هنوز گزارشی از خسارات وارده از سوی فرمانداری ها به این مدیریت اعلام نشده است.

وی گفت:بارش باران در اکثر مناطق استان خوزستان سیلابی نبوده و به دلیل خشکی زمین ، روان آب زیادی جاری نشده است.

بنا به گزارش ایرنا، بارندگی شامگاه گذشته در کلانشهر اهواز سبب آبگرفتگی معابر عمومی در برخی مناطق این شهر از جمله کیانپارس شد.

ماموران شهرداری اهواز در مناطقی که دچار آبگرفتگی شد وارد عمل شدند و آبهای سطحی را به منهول های فاضلاب هدایت کردند.

بارش باران این رحمت الهی که همچنان به صورت پراکنده ادامه دارد سبب خوشحالی کشاورزان و دامداران استان به ویژه عشایر کوچرو که به دام آنان به مراتع وابسته است

گردید.

همچنین در مناطق کوهستانی شمال شرق استان خوزستان از جمله لالی، اندیکا و دهدز بارش برف نیز گزارش شده است.

امسال میزان بارش در استان خوزستان در ۴۲سال گذشته بی سابقه بوده ولی با این حال مردم و کشاورزان به نزول رحمت الهی در زمستان و بهار امیدوار هستند.

بنا به این گزارش عملیات کشت گندم آبی در ۴۸۰هزار هکتار از اراضی خوزستان به اتمام رسیده است.