السلام علیک یا ابا عبدالله بوی محرم و زمزمه ی یا حسین یا حسین از کوچه های قلعه به گوش می رسد . باز هم محرمی دیگر و سوز و گدازی دیگر . خیمه حسین در محله ی قلعه برپاست . حسینیه ی خاندان مجدی همه چیز را تحت الشعاع خودش قرار داده است .امسال به همت جمعی از محبان ال الله و با کمک های مالی خاندان مجدی از یک ماه قبل بالاخره ساختمان حسینیه گود برداری شد و در این یک ماه سقف اول نیز ریخته شد . با این روند امید است که در سال اینده مراسم خاندان بزرگ مجدی در این مکان مقدس برگزار گردد.

امسال نیز همچون سال گذشته،تکیه،از شب اول بر پا بود با این تفاوت که در یک گام به جلو از شب اول،عزاداری سالار شهیدان برگزار گردید و صدای حزین اقای علی شیخ نجدی در محله قلعه و ” سر لوایه ” طنین انداز شد . از یک ماه قبل در جلسه ای که در منزل خانم شهین مجدی برگزار گردید برنامه های امسال تدوین شد .
در راس این برنامه ها ساخت حسینیه قرار داشت . پس از ان هر یک از حضار به ارایه پیشنهادات خود پرداختند و در این میان اقای محمد رضا مجدی نسب بهترین پیشنهاد ها را یاد داشت می کرد تا در دهه ی محرم اعمال شوند.اصرار بر ارایه ی برنامه مدون برای هر شب نشان از عزم حضار برای برپایی هر چه باشکوه تر مراسم محرم داشت.

به رحال در همان شب برنامه ها تقسیم شد و حاصل ان را در شب اول به عینه دیدیم.زحمات،به بار نشسته بود و در یک برنامه از پیش تعیین شده با حضور مداح اهل بیت دستی بر سینه ها اشنا شد .
امسال نیز همچون سال گذشته برادران و خواهران و همسر مرحوم ” حاج کاظم مجدی ” قصد دارند دومین یادبود ان مرحوم را در پنجشنبه شب برگزار کنند و با شام از عزاداران خاندان پذیرایی می کنند . از همین جا از کلیه خاندان دعوت می شود که در این مجلس شرکت کنند . پس از شام نیز که در مسجد ایت الله مفید ( مسجد مجدی ) تناول می شود همچون دو سال گذشته مراسم تکیه گردانی برگزار می شود .
دست اندرکاران هییت در تلاش اند تا هر سال با برنامه های متنوع تر و پر بارتر تکیه خاندان مجدی را به همان ابهت سابق بازگردانند و در این راستا امسال نیز با برنامه ها یی متفاوت میزبان عزاداران هستند.یکی از این برنامه ها سیستم اعلام برنامه ها به وسیله پیامک خواهد بود که از پس فردا شب بر روی موبایل های شما رویت خواهد شد .
بدین ترتیب شما عزیزان با اطلاع قبلی در برنامه ها شرکت می کنید تا هم بتوانید از برنامه های دیگری که در مکان های دیگر برگزار می شود سود ببرید و هم بتوانید به موقع در مراسم محله ی قلعه شرکت کنید.

در اولین شب،دست اندر کاران ،به عنوان قدر دانی از عزیزانی که در این چند شب زحمت ها بسیاری کشیده بودند شام مختصری تهیه کرده بودند که در فضایی صمیمی و خودمانی سرو شد .
در کنار اقای رضا مجدی نشسته بودم و او را همچون سال گذشته سرحال و قبراق می دیدم . صحبت ها گل انداخته بود که سخن به تعاونی کشیده شد و هر کسی نظری می داد . در این میان اقا رضا گفت حداقل حسن این تعاونی ان بود که دوباره همه را در محله ی قلعه جمع کرد .
حرف ها تازه داشت به بار می نشست که پسرم – علی – کشان کشان مرا از جمع دور کرد و توفیق اجباری خداحافظی را نصیبم کرد . تا فردا شب بدرود.

Unknown-2 Unknown-3 Unknown-4 Unknown-5 Unknown-6 Unknown