کم کم عزاداران حسینی از تکایا خارج می شوند و برای عرض ادب به تکایای دیگر می روند . این قاعده برای محله ی بزرگی همچون قلعه مستثنی نیست و هر سال در شب سوم اولین هیات وارد محله مجدیان می شود و این هیات ، هیاتی نیست بجز گروه مارش مرحوم حاج عبدالرحمان دباغ .
این رسم سالهای سال است که پا برجاست و همواره در شب سوم ماه محرم این گروه مارش وارد قلعه می شوند و در مسیرشان ایستگاهی در محله ی مجدیان می زنند . امشب در کنار اقای رضا مجدی نشسته بودم و یادی از گذشته ها کرد و گفت سالهای گذشته اگر هیاتی وارد محله میشد ما با دستپاچگی ، پذیرایی مختصری فراهم می کردیم تا حفظ ابرو شود اما خدا را شکر از سال گذشته و بخصوص امسال همه چیزمان بسامان است و اگر همین الان هیات مرحوم دباغ وارد محله شود پذیرایی مان مهیا و نیرو های تدارکاتی مان اماده هستند . هنوز چند ثانیه از اتمام سخنش نگذشته بود که صدای سنج و دهل امد و رو به من کرد و گفت : دیدی گفتم .با ورود هیات مارش همه حضار به احترامشان بر پا خاستند و پس از دقایقی با پذیرایی گرم جوانان خاندان ، محله را ترک کردند.

هیات مارش دباغ ، اولین هیات مارش دزفول است که در سال ۱۳۲۵ تشکیل شده است و مرحوم حاج عبدالرحمان دباغ تا زمانی که در قید حیات بود است ( ۱۳۷۹ ) این هیات را به نحو احسن هدایت کرده است . از ایشان هفت پسر باقیمانده است که به دو دسته تقسیم شده اند و دو گروه مارش تشکیل داده اند.نکته جالب و زیبا ، ان بود که پس از خروج هیات مارش از محله ، جوانان خاندان به تندی زباله ها را از روی زمین جمع اوری کردند .
خدمت عزیزان خاندان مجدی و خوانندگان محترم عرض کنم که اولین برنامه تکیه گردی فردا شب راس ساعت ده صورت می گیرد . بر اساس برنامه از پیش تعیین شده قرار است ساعت ده ، همه حضار به همراه مداح سوار بر ماشین هایشان بعد از سال های سال به تکیه زنجیر زنان علی اکبر برویم و در صورت امکان به مسجد امام حسن عسگری نیز برویم و پس از سال های متمادی ” دید ” هر ساله ی انها را با ” بازدید ” ی جبران کنیم .
از همه ی خوانندگان دعوت می شود که فردا شب قبل از ساعت ده شب در محله حضور داشته باشند .
در گزارش قبلی به برنامه های جدیدی که قرار است اجرا شود اشاره کردم .یکی دیگر از برنامه های جدیدی که امسال اجرا خواهد شد برنامه ” تعزیه ” خواهد بود . دست اندر کاران امور ، پس از رایزنی های ممتد موفق شدند گروه تءاتری را به محله دعوت کنند و انشاالله طی شب های آینده برنامه تاثر برانگیز تعزیه با اعلام قبلی اجرا خواهد شد.امید که همه ی خوانندگان از این برنامه استقبال کنند و فیضی از ان مجلس ببرند .
راستی تا یادم نرفته است بگویم که شام شب اول هیات را ازاده ی بزرگوار فامیل اقای ” غلامرضا مجدی نسب ” تقبل فرموده بودند که امیدواریم خداوند ایشان را ( که یکی از ستون های بر پادارنده خیمه ی امام حسین است ) در پناه خود محفوظ بدارد .
تا گزارشی دیگر بدرود.

لازم به ذکر است که عزیزانی که دریافت پیامک های تبلیغاتی خود را غیر فعال کرده اند قادر به دریافت پیامک های تعاونی خاندان مجدی نیستند.