از زمین تا آسمان آه اســـت می دانــی چرا ؟ یک قیامت گریه در راه اســت می دانی چرا ؟
بر سر هر نیزه خورشیدی ست یک ماه تمام بر سر هر نیزه یک ماه است می دانی چرا ؟
از محرم دم به دم هر چنــــــد ماتم می چکد باز اما بهتـــرین ماه اســــــت می دانی چرا ؟
خورشید اولین روز سال هجری قمری همواره با شرمندگی از پس کوه بالا می آید زیرا می داند که در این ماه چه جفاها بر حریم آل رسول وارد شد و چه خون های پاکی در زمین کربلا بر زمین ریخته شد . شاید خورشید ترجیح می داد خاموش می شد و این روز را نمی دید .
باز هم محرمی دیگر رسید و شور و هیاهوی آن را بعینه می توانی در کوچه و بازار ببینی .
این حسین کیست که عالم همه دیوانه ی اوست این چه شمعی است که جانها همه پروانه ی اوست
سالی که گذشت برای تکیه ی خاندان مجدی سالی پر از تحول و تغییر بود .
از زمانی که ورثه ی مرحوم خواجه محمد حسین مجدی نسب زمینی را جهت احداث حسینیه اهدا کردند شور عجیبی در دل بانیان تکیه افتاد و این هیجان بالاخره در سال گذشته به غلیان در امد و قطار ساخت حسینیه در آبان ۱۳۹۳ به راه افتاد و به حول و قوه ی الهی و با همت بلند جمعی از جوانان و بزرگان خاندان و صرف هزینه ای بالغ بر ۳۵۰ میلیون تومان کم کم به ایستگاه های آخر خود می رسد .
در واقع احداث این حسینیه آن هم بر ” سر لوایه ” آرزوی بسیار دیرینه ای بود که بالاخره جامه ی عمل به خود پیچید و تکیه ی خاندان مجدی را از بلاتکلیفی خارج کرد و آن را به ثبات لازم رساند .
از این به بعد دیگر تکیه دارای پایگاهی ثابت و پا برجا خواهد بود و به شکلی می توان آن را تولدی دوباره نامید .
از طرف خود و به نیابت از کلیه ی خاندان بزرگ مجدی ، همت بلند کلیه ی عزیزانی را که در تمامی مراحل ساخت حسینیه شرکت داشته اند آفرین می گوییم و دست یکایکشان را می بوسیم .
امید که زحماتشان ، توشه ی راهی باشد برای آخرتشان و اجرخود را از دست صاحب حسینیه یعنی سید و سالار شهیدان بگیرند . انشاالله
امسال قطعا” سالی متفاوت برای تکیه خاندان مجدی رقم خواهد خورد چرا که با تمهیدات و برنامه ریزی هایی که صورت گرفته است شاهد رشدی چشمگیر در تمامی جوانب خواهیم بود .
دو روز پیش با ” پیش درامدی ” به استقبال شما آمدیم و شما را از برنامه های شب اول و سوم محرم آگاه کردیم .
اگر عمری باقی بود تا پایان محرم همراه ما باشید و از برنامه های خوبی که بانیان و دست اندرکاران تکیه برای شما عزیزان آماده کرده اند مطلع شوید .
اما نکته ی بسیار مهم آن که حضور شما در واقع ” خسته نباشید ” بزرگی است به عزیزانی که یک سال است به صورت شبانه روز درگیر ساخت حسینیه هستند و اکنون چشم انتظار حضور سبز شما هستند .
همچنانکه می دانید امشب اولین شبی بود که درب حسینیه ی خاندان مجدی به روی عزیزان گشوده شد و اولین مراسم شام به دوستداران حسین تقدیم گردید .
پس از شام در ساعت هشت و نیم ، حضار به همراه مداح هیات آقای علی شیخ نجدی به سمت بقعه ی علی مالک حرکت کردیم .
مراسم ” بر پایی پرچم عزای امام حسین ” مراسمی است که چهارمین سال خود را پشت سر می گذارد و بدین شکل است که در اولین شب محرم ، پرچمی نمادین ( که طول آن به نیت چهارده معصوم ، چهارده متر است ) از بقعه ی علی مالک طی مراسمی با شکوه و همراه با عزاداری به سمت بقعه ی متبرکه ی سبز قبا حمل می شود و در انجا به اهتزاز در می آید . این پرچم تا پایان ماه صفر در سبزقبا پابرجاست و در قبل از ظهر آخرین روز ماه صفر طی مراسم مجددا” به بقعه ی علی مالک برگردانده می شود .
بانی این مراسم اقای لیاقتی و خانواده ی محترمشان هستند که با مشارکت و همراهی عزاداران بقعه ی علی مالک هر سال مراسمی در خور و شایسته را بر پا می کنند .
امسال نیز این مراسم با مداحی اقایان لطفی خلف و شیخ نجدی همراه بود و حضار در تکیه خاندان مجدی ، برای همراهی با آقای شیخ نجدی به علی مالک رفتند و در مراسم شرکت کردند .
هیات ” لبییک گویان محرم ” در ساعت ۹.۳۰ شب از علی مالک به سمت سبزقبا حرکت کرد .
در ابتدا اقای لطفی خلف با قرائت شعری زیبا با مطلع
سلام ماه محرم ، محرم آوردی دوباره بوی عزا بوی ماتم آوردی
شور و هیجان خاصی را در حضار به وجود آورد و سپس اقای علی شیخ نجدی پشت تریبون قرار گرفتند و نوحه ی خود را با این تیتر آغاز کردند :
ماه محرم سلام عجب غمی داری دوباره بر دوش شیعیانت چه پرچمی داری .
عزادارن که از بقعه ی علی مالک حرکت آغاز کرده بودند پس از گذشتن از میدان مثلث به سمت خیابان امام خمینی شمالی رفتند .
هر لحظه بر تعداد همراهان افزوده می شد . پس از گذشت سی دقیقه ، اقای لطفی خلف مداحی خود را آغاز کرد و نوحه ی
ماه غصه و غم رسیده ماه غصه و غم رسیده فاطمه غرق ماتمه محرمه محرمه
را خواندند .
کم کم هیات به سبزقبا نزدیک می شد .
با ورود هیات به سبز قبا شور خاصی در عزاداران دمیده شد و پس از به اهتزاز دراوردن پرچم و عزاداری در این بقعه ی متبرکه ، هیات به سوی بقعه ی علی مالک بازگشت .
اما برنامه های روزهای آتی .
در ” پیش درامدی ” که قبل از این به نظر شما رسید ذکر گردیده بود که برنامه تعزیه در شب سوم محرم اجرا خواهد شد اما این برنامه با تغییراتی مواجه گردیده است .
با توجه به اینکه دست اندرکاران هیات برای خانم های محترم خاندان مجدی و وابستگان یک برنامه ی اختصاصی را در شب چهارم محرم – شنبه شب – در نظر گرفته اند مقرر گردید که تعزیه به جای شب سوم ، در شب چهارم محرم اجرا شود .
در این برنامه که از ساعت هفت و نیم شب چهارم محرم آغاز خواهد شد ، کلیه ی خانم های محترم خاندان مجدی و وابستگان به صرف شام دعوت خواهند شد .
این اعلام به معنای دعوت از کلیه ی خانم های خاندان است و از آن عزیزان خواهشمندیم دیگر اقوام را نیز مطلع کنند .
فردا شب برنامه ی سوگواری و عزاداری در تکیه بر پا خواهد بود و شب سوم – طبق قرار قبلی – برنامه ی پذیرایی شام خانواده مرحوم حاج کاظم مجدی عرب در حسینیه صورت خواهد گرفت .