گزارش های محرم ۱۳۹۴ – شب دوم
هیچ صدایی به گوش نمی آمد . با خود گفتم انگار امشب را تعطیل کرده اند .
جلوتر که رفتم دیدم هر کس مشغول کاری است . یکی در حال شستن درب حسینیه بود . دیگری تی می کشید . ان طرفتر سه نفر در حال برق کشی و دو نفر دیگر در حال نصب پرچم به دیوار حسینیه بودند .
هر کس در فکر انجام کارش به نحو احسن بود . چند دقیقه ای گذشت تا اینکه اقایان رضا و محمد رضا مجدی نسب را دیدم .
در هر حالی کنار هم ایستاده اند و مرتبا” کارها را رتق و فتق می کنند .
اقا محمد رضا گفت همه در حال آماده سازی حسینیه برای برنامه ی شام فردا شب و پس فردا شب هستیم . پرسیدم مگر قرار است حسینیه فرش شود . گفت فرش های حسینیه به همت تنی چند از عزیزان تهیه شده است . یک نفر با اهدای یک میلیون تومان و دیگری با اهدای یک میلیون و نهصد و شصت هزار تومان قسمتی از فرش های حسینیه را تهیه کرده اند اما ما بقی را نیز تهیه کرده ایم ومقرر گردیده است در اقساط دو میلیونی پرداخت شوند که امیدواریم امسال افراد خیّری قدم جلو بگذارند و این امر را متقبل گردند .
خبر دیگر اینکه با همت یک زوج برومند از خاندان معزز مجدی یک کولر دو تیکه ی سی هزار خریداری گردید و امروز در شبستان حسینیه نصب گردید .
از دیگر کارهایی که قرار است در دو روز آینده صورت گیرد نصب ویدیو پروجکتور در حسینیه است تا اجرای تعزیه را در حسینیه به صورت زنده پخش کند .
از آنجا که پس فردا شب – یعنی شنبه شب – قرار است برنامه ی شام ، مختص خانم ها برگزار شود اجرای تعزیه هم از شب سوم به شب چهارم موکول گردید تا خانم ها نیز از دیدن تعزیه بهره مند شوند .
جهت رفاه حال خانم ها ، دست اندرکاران هیات ، به این فکر افتادند که اجرای تعزیه را در حسینیه نیز به نمایش در اورند تا خانم ها با خیال راحت به تماشای آن بنشینند .
بر همین اساس امشب متولیان این کار درحسینیه حاضر شدند تا جزییات کار را از نزدیک ببینند تا در پخش بهینه ی تعزیه خللی وارد نشود .
فردا شب اولین برنامه ی عزاداری در حسینیه بر پا خواهد شد .
برنامه از ساعت هفت و نیم با پذیرایی شام آغاز می شود و سپس دوستداران حسینی از نوای زیبای مداح هیات بهره مند می شوند و دستی بر سینه آشنا خواهند کرد .
از کلیه ی عزیزان خاندان مجدی و منسوبین و وابستگان تقاضامندیم با حضور همیشگی خود ، وحدت و انسجام دیرینه را مجددا” احیا کنند تا با پشتگرمی هم بتوانیم در رفع مشکلات همدیگر گام برداریم . انشا الله