گزارش امشب را از عصر امروز آغاز می کنم .
ساعت چهار عصرتنی چند از خاندان ، به منزل اقای محمد حسن مجدی نسب برای شرکت در روضه ی امام حسین رفتیم . روضه ای که مرحوم حاج غلامرضا خشت آن را بنا نهاد و فرزند برومندش خواجه محمد حسن پس از وفات پدرش راه او را پی گرفت و هر سال با شکوهی تمام ، آن را برگزار می کند .
بهتر است بدانید که این روضه ، قدمتی ۶۵ ساله دارد . ابتدا این روضه در محله ی قلعه برگزار می گردید و از سال ۱۳۳۶ که آن مرحوم به خیابان عدل نقل مکان کردند این روضه نیز در این مکان برپا می گردد .
حاج غلامرضا ارادت خاصی به مرحوم ضیایی و اشعارشان داشتند و هر مداحی را که دعوت می کردند از ایشان درخواست می کردند که از اشعارضیایی استفاده کند و هر گاه که مداح ، اشعار آن مرحوم را می خواندند اشک از دیدگانش جاری میشد .
جالب است بدانید که اقا محمد حسن هم این رویه را ادامه داده است و از مداحش جناب اقای رضوی در خواست کرده است که از اشعار ضیایی استفاده کند .
امشب ساعت هفت و نیم اولین برنامه ی رسمی عزاداری در حسینیه خاندان مجدی برگزار گردید .
ابتدا اقای مصطفی مجدی نسب زیارت عاشورا را قرائت کردند و سپس اقای علی شیخ نجدی با صوت حزین خود نوحه ای زیبا خواندند .
دست اندرکاران هیات ، طبقه ی اول حسینیه را فرش گسترده و زیر زمین را میز و صندلی چیده بودند . حضور بزرگان و سالخوردگان فامیل ( افرادی که شاید سال هاست به خاطر عدم وجود محل مناسب نمی توانستند در تکیه حضور داشته باشند ) از صحنه های جالب و جذاب امشب بود .
قبل از شروع پذیرایی برای عکاسی به زیر زمین رفتم . نکته ی جالب این بود که نوجوانان بسیاری از خاندان در حال تکاپو و تلاش برای چیدن سفره بودند و دیدن تلاش آنان مرا به داشتن این پشتوانه های قوی بسیار امیدوار کرد .
نسلی که در طبقه ی اول نشسته بودند پایه های استوار خاندان را تشکیل می دادند و نسلی که زیر زمین بودند آینده سازان خاندان را .
پس از نوحه خوانی مداح – می توانید صدای او را در واتس اپ و در گروه هایی همچون رنگین کمان ، خاندان مجدی ، نویسندگان خاندان مجدی و ستارگان بشنوید – کلیه ی حضار به زیر زمین هدایت شدند و بر سفره ی سید و سالار شهیدان نشستند.
شام امشب ، توسط خانواده ی شادروان حاج کاظم مجدی عرب تهیه شده بود .
امشب طبق معمول رسم همه ساله ،هیات مارش علی ابن موسی الرضا ( فرزندان مرحوم حاج رحمان دباغ ) ساعت ده به محله ی قلعه وارد شدند و دقایقی را در تکیه ی خاندان مجدی توقف کردند و مداحشان به سوگواری و عزاداری پرداخت .
پس از پذیرایی و بدرقه ی ایشان ، حضّار در حسینیه جمع شدند و مداح هیات ، اقای علی شیخ نجدی ضمن مرثیه خوانی به نوحه سرایی پرداخت و دستی بر سینه ها نواخته شد .
همچنانکه قبلا” اعلام گردید – انشا الله – فردا شب ، ساعت هفت و نیم تمامی خانم های خاندان مجدی برای شام در حسینیه حضور خواهند داشت و پس از آن در ساعت هشت و نیم تعزیه ی ” شرمندگی آسمان ” کاری از گروه تعزیه ی خاندان مجدی به نمایش در خواهد آمد .
چشم به راه حضور تک تک شما هستیم .