گزارش امشبم را در یک جمله خلاصه می کنم :
جای همه ی خاندان مجدی و منسوبین خالی بود .
امشب ، برگ زرین دیگری به کتاب پراز خاطرات تکیه ی خاندان مجدی افزوده شد .
از ساعت هفت ، کم کم خیل خانم های مدعوّ به سمت حسینیه سرازیر شدند .
دست اندرکاران این گردهمایی با برنامه ریزی خاصی که روز گذشته انجام داده بودند با نظم و ترتیبی مثال زدنی از ۳۲۰ تن از حضار پذیرایی کردند .
این برنامه ریزی انقدر دقیق و منظم بود که حتی روز گذشته یکی از این عزیزان ، به حسینیه آمده بود تا از نزدیک ( و از یک روز قبل ) در روند کار قرار گیرد تا از کمبود های احتمالی آگاه گردد و در رفع آنها بکوشد .
به توجه به اینکه امسال برای اولین بار این برنامه در حسینیه و اختصاصا” برای خانم ها اجرا شده بود اما همه ی حضّار از اجرای منظم برنامه راضی و خشنود بودند .
این پذیرایی بیش از یک ساعت و نیم به طول انجامید اما نکته ی مهم و قابل تامل این بود که به گفته ی خانم فروزان مجدی نسب در این برنامه هیچگونه اسرافی صورت نگرفت زیرا از روز قبل برای جلوگیری از اسراف و دور ریز ، تمهیدات لازم اندیشیده شده بود و چند قابلمه بزرگ برای باقیمانده ی غذاها – باقیمانده های سالم – تهیه شده بود و این غذاها به دست افراد نیازمند رسید .
از ذکر تک تک افرادی که در این برنامه تلاش کرده اند معذوریم اما خانم فروزان مجدی نسب به نیابت از همه حضار ، از کلیه ی افرادی که در اجرای این برنامه زحمت کشیده اند تشکر و قدردانی کردند و گفتند امیدوارم برای سال آینده ، نیروهای جوان و تازه نفس وارد این عرصه شوند .
ساعت به ده نزدیک می شد که اجرای تعزیه ی ” شرمندگی آسمان ” آغاز شد .
این تعزیه در پنج پرده اجرا شد . در پرده ی اول گفتگوی شمر و یزید ، پس از واقعه ی کربلا را به تصویر می کشید . در پرده ی دوم تشنگی حضرت سکینه و در قسمت سوم شهادت حضرت علی اصغر نشان داده شد . پرده ی چهارم که در واقع زیباترین قسمت تعزیه بود به یزید و شمر و خولی و جریان چگونگی شهادت امام حسین اختصاص داشت و گفتگوی حضرت سکینه با ذوالجناح آخرین قسمت این تعزیه را تشکیل می داد .
گروه تعزیه تکیه ی خاندان مجدی با هنرنمایی آقایان علی بهینه در دو نقش امام حسین و خولی – رضا قادری در نقش یزید – حسین توکلی در نقش شمر – ابراهیم مجدی و محمد رضا پیمان فر در نقش سرباز و خانم ها راضیه مجدی نسب در نقش حضرت زینب – لادن سعیدی مقدم در نقش حضرت سکینه به روی صحنه رفت . نقش کودکان نیز به ” مینو و امیر رضا جنتی – پانیذ پیمان فر و نگار خانی ” سپرده شده بود .
این گروه با کارگردانی اقای امین قادری فر این تعزیه را به مدت بیش از ده شب تمرین کرده بودند و براستی از عهده ی کار برامدند.
بدون تعارف باید گفت که تعزیه ی امسال ، از تعزیه ی پارسال قوی تر بود و بسیار تماشاچیان را تحت تاثیر قرار داد .
این تعزیه به وسیله ی ویدئو پروژکتور در حسینیه نیز پخش شد و برخی از خانم ها در حسینیه به تماشای زنده ی تعزیه نشستند .
پخش زنده ی این برنامه توسط آقای ” داوود گلزار ” صورت گرفت که از ایشان کمال تشکر و امتنان را داریم . همچنین از آقای ” محمود ستاره ” که در امر برق کشی و تامین نور حسینیه بسیار زحمت کشیده اند صمیمانه تشکر و قدردانی می شود .
اما برنامه ی فردا شب ” تکیه گردانی ” است . با توجه به اینکه برخی از هیات های عزادار سال گذشته به محله ی مجدی آمده اند اما پارسال توفیق بازدید برای ما حاصل نشده است لذا مقرر گردید که فردا شب به اینگونه هیات ها مراجعه کنیم و ” دید ” آنها را با ” بازدید ” پس بدهیم .
فردا شب منتظر حضور گرم شما هستیم تا در قالب هیاتی منسجم به سمت هیات های مورد نظر حرکت کنیم.
عکس:حامد مجدی

AU6A6971AU6A6974AU6A6969AU6A6970AU6A6958AU6A6934AU6A6944AU6A6933AU6A6936AU6A6938AU6A6950