عجب غمی داری
دوباره بر دوش شیعیانت
چه پرچمی داری
سلام
سلام به محرم ۱۴۳۸ هجری قمری
سلام بر یاران و پیروانش که پس از گذشت ۱۳۷۷ سال ، هنوز هم خیمه ی او را به بهترین شکل ممکن بر پا می کنند و صدای ” لبیک ” شان همواره طنین انداز است .
بی گمان امسال ، مستثنی ترین سال محرم است زیرا که روز شمار محرم امسال ، دقیقا” با روز شمار محرم سال ۶۱ هجری مطابقت دارد و این بدان معناست که امام حسین در ۱۳۷۷ سال پیش درست در چنین روزی ( ۱ محرم مصادف به ۱۲ مهر ) در منزل ” قصر بنی مقاتل ” فرود آمد .
روز بعد ( ۲ محرم ) نامه ای از عبیدالله بن زیاد به حر بن ریاحی رسید بدین مضمون :
چون نامه ی من به تو رسید و فرستاده من نزد تو آید ، حسین را نگاه دار و کار را بر او تنگ بگیر و او را فرود میاور مگر در بیابانی بی سنگر و بدون آب . و من به قاصد گفته ام از تو جدا نگردد تا خبر انجام دادن فرمان مرا بیاورد والسلام .
و بدین گونه بود که حماسه ی محرم آغاز گردید و صفحاتی از رشادت ها و شجاعت ها بر تارک تاریخ نقش بست و هنوز هم عطر خونی که حسین به آسمان پرتاب کرد عشاق او را مدهوش می کند .
یک سال گذشت . و چه زود گذشت !!!!!! یک سال از افتتاح حسینیه ی خاندان مجدی گذشت و طی این مدت با تلاش و پیگیری افرادی انگشت شمار و حمایت افرادی بی شمار از خاندان ، حسینیه آباد و آباد تر گردید .
تاکنون بالغ بر ۴۰۰ میلیون تومان برای ساخت حسینیه هزینه گردیده است .
در کنار کارهای بی شماری که برای حسینیه انجام گردیده است کاشی کاری های داخل حسینیه ، نصب کامل سیستم صوتی و نصب نابلو ی برق از جمله کارهای بزرگی بوده اند که امسال به بهره برداری رسیده اند .
از دو هفته ی قبل ، جلسه ای در حسینیه برگزار گردید و با دعوت برخی از جوانان فامیل ، برنامه های محرم امسال تدوین گردید و از همان زمان ، برپایی تکیه آغاز گردید به طوری که در اولین شب ، همه چیز بسامان بود و تمام تمهیدات ، آماده .
پنج شب ابتدای محرم ، روضه ی مرحوم حاج هادی است . پنج شب دوم نیز روضه ی مرحوم حاج رشید است و پس از آن نوبت به روضه های دیگری همچون روضه ی مرحوم حاج میرزا علی و حاج اسماعیل ( که خداوند او را صحت و سلامت دهاد ) بر پا خواهد شد .
استقبال خاندان مجدی از مراسم شب اول محرم بی نظیر بود . بیش از صد نفر از خاندان و منسوبین در حسینیه گرد آمده بودند و پس از روضه و مداحی آقای حاج ابوالقاسم تاج و فرزندشان – اقا مسعود – به زیر زمین حسینیه هدایت شدند و در انجا عزادارن بر سفره ی شام نشستند .
از دغدغه هایی که امسال گریبانگیر خاندان گردیده است ” منزل مرحوم خواجه ابوالقاسم ” است .
از آنجا که این خانه متاسفانه در حال تخریب است زنگ خطر را برای حرکت هیءات عزاداری در عصر عاشورا به صدا در آورده است تا انجا که حتی زمزمه های تغییر مسیر هیات های عزادار( بخاطر خطری که وجود دارد ) به گوش می رسد .
با تلاش و ممارستی که هیات امنای تکیه ی خاندان مجدی انجام داده اند دیروز ( ۱۱ مهر ) جناب اقای مهندس کرمی شهردار محترم شهرستان دزفول به همراه هیاتی متشکل از اقای هدایتی ( شهردار منطقه دو ) ، نماینده دادستان و مهندسین میراث فرهنگی از نزدیک به بازدید از این مکان پرداخته اند تا تمهیدات لازم را جهت ایمن سازی این مکان انجام دهند .
در پایان ذکر چند نکته ضروری است :
۱ – شعری که در آغاز نوشته آمده است تیتر نوحه ی اقای علی شیخ نجدی ( مداح هیات قلعه ) بود در مراسم حمل پرچم سال گذشته .
۲ – هیات امنای حسینیه خاندان مجدی در تصمیمی درخور و شایسته قصد دارند به پذیرایی از هیات حمل پرچم که در شب اول محرم از بقعه ی علی مالک به سمت سبز قبا حرکت می کند ، بپردازند . از عزاداران با شربت و کیک پذیرایی خواهد شد .
۳ – در پایان یادی کنیم از افرادی که سال گذشته در کنار ما بودند و امسال یادشان در کنار ماست .
مرحوم خواجه بشیر فرزند حسین
مرحوم خواجه غلامرضا فرزند اسماعیل
و بالاخره شهید والا مقام و مدافع حرم شهید احمد مجدی فرزند حسن علی .
یاد و خاطره ی این عزیزان را گرامی می داریم و برای ترویح روحشان صلوات و فاتحه ای قراءت نمایید .

photo_2016-10-04_15-21-09photo_2016-10-04_15-21-16photo_2016-10-04_15-21-22photo_2016-10-04_15-21-29photo_2016-10-04_15-21-36photo_2016-10-04_15-21-41photo_2016-10-04_15-21-49photo_2016-10-04_15-21-55photo_2016-10-04_15-22-01photo_2016-10-04_15-22-09